2-4.03.2020 VIII KONKURS FLETOWY im. MARIANA KATARZYŃSKIEGO
plakat konlursu fletowego 

 

W poniedziałek, 2 marca, o godzinie 13.00
w sali koncertowej rozpoczął się VIII Konkurs Fletowy im. Mariana Katarzyńskiego.



 

Program koncertu inauguracyjnego:

G. Ph. Telemann – Fantazja nr 12 g-moll
S. Karg-Elert – Chaconne
W.A. Mozart – Rondo
P. Taffanel – Fantasie sur „Der Freischütz”
    Jan Chłap
– flet (laureat II nagrody na VII Konkursie Fletowym im. M. Katarzyńskiego)
    Małgorzata Mokrus
– fortepian
Ch. Widor – Suita op. 34, cz. 3 i 4
    Kornelia Nowak – flet
    Adam Dobrowolski – fortepian

 


3 marca 2020 r.

Lista laureatów I kategorii wiekowej w kolejności alfabetycznej (.pdf):

  • Dżbik Ala
  • Łobodzińska Joanna – udział w koncercie laureatów
  • Nazaruk Nadia
  • Ossowska Marta - udział w koncercie laureatów
  • Urbańska Aleksandra - udział w koncercie laureatów

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Laureatów prosimy o kontakt z sekretariatem Szkoły (tel. 32 259 68 41 lub 32 259 96 51) w celu ustalenia programu wykonywanego podczas środowego koncertu laureatów.
Prosimy również o kontakt z sekretarzem jury i wypełnienie formularza (w tym danych osobowych i numeru konta bankowego), na podstawie którego możliwe będzie przekazanie nagród pieniężnych.

 

Lista uczestników dopuszczonych do udziału w II etapie (.pdf):

w II kategorii wiekowej konkursu (w porządku alfabetycznym)

  • Kasperek Maciek
  • Lasoń Aleksandra
  • Szymański Michał
  • Trybus Franciszek


Harmonogram prób ze Śląską Orkiestrą Kameralną:

  1. Lasoń ALeksandra godz. 10.00
  2. Szymański Michał godz. 10.30
  3. Trybus Franciszek godz. 11.30
  4. Kasperek Maciej godz. 12.00


Uczestnicy proszeni są o dostarczenie na próbę kopii  wykonywanych kadencji koncertów.

 


3 marca 2020 r.

Wyniki I kategorii wiekowej (.pdf):

I nagroda ex aequo

Joanna Łobodzińska | OSM I i II st. im K. Szymanowskiego we Wrocławiu; nauczyciel: Cezary Traczewski
i Aleksandra Urbańska | OSM I i II st. im K. Szymanowskiego we Wrocławiu; nauczyciel: Cezary Traczewski

II nagroda

Marta Ossowska | OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku; nauczyciel: Małgorzata Dubrowińska – Egielman,

III nagroda ex aequo

Alan Dżbik | OSM I i II st. im K. Szymanowskiego we Wrocławiu; nauczyciel: Cezary Traczewski

i Nadia Nazaruk | ZPSM nr 1 w Warszawie; nauczyciel: Maria Peradzyńska – Filip

 


4 marca 2020 r.

Wyniki II kategorii wiekowej konkursu (.pdf)

Grand Prix

Michał Szymański | ZSM im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu; nauczyciel: Krzysztof Saturna

II nagroda

Maciej Kasperek | ZPSM nr 1 w Warszawie; nauczyciel: Beata Kierzkowska

Aleksandra Lasoń | OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu; nauczyciel: Anna Dzienniak

III nagroda

Franciszek Trybus | ZSM im. I. J. Paderewskiego w Krośnie; nauczyciel: Dariusz Krzok

 


 

 

Plakat VIII edycji konkursu fletowego

 

| ORGANIZATORZY:   | WSPÓŁORGANIZATOR:

MKiDN

CEA

PSM IM. M. KARŁOWICZA

| MECENAT:    

 

MIASTO KATOWICE

 

BAŻANTOWO MwM
LEWIATAN

 

 


.